Berk Apart Pansiyon » Küçükkuyu

Küçükkuyu

Türkiye'deki butik turizm merkezlerinden biri olan Küçükkuyu, mitolojinin, doğal güzelliklerle birleştiği bir tatil beldesi. Assos bölgesinin bitişinde, Edremit Körfezi'nin ise başlangıcında bulunan Küçükkuyu'da yerleşim ve konaklama alternatifleri deniz kıyısından başlayıp, Kazdağları'na kadar uzanıyor. 

Ege'deki en temiz denizlerden birine sahip olan Küçükkuyu'nun havası da tıpkı denizi gibi dünyanın en temiz havalarından. Oksijen bakımından dünyanın en zengin ikinci noktası olan Kazdağları'nın havasıyla kaplı Küçükkuyu, bu avantajı sebebiyle sağlık turizminin de önemli noktalarından biri. 

Küçükkuyu'nun merkezinde ilk dikkat çeken alanlardan biri şirin limanı. Kafe, restoran ve balıkçı tekneleriyle çevrili liman, beldenin kalbi sayılabilir. Limandaki kafelerde deniz manzarasıyla beraber içeceğinizi yudumlayabileceğiniz gibi restoranlarda korfez balıklarının tadına bakabilirsiniz.

Limanın çevresi ise serinleyip, güneşlenmek için birçok uygun kumsal bulunduruyor. Geneli halka açık olan Küçükkuyu plajları içinde beach club ve beach otel şeklinde hizmet veren tesislerin özel plajları da mevcut. Denize birkaç adım uzaklıkta olan Berk Apart Pansiyon ise iskelesi, çardaklı bahçesi ve uygun fiyat seçenekleriyle Küçükkuyu'daki tatiliniz boyunca tercih edebileceğiniz dinlendirici ve huzurlu bir tesis. 

Kazdağları'nın eteklerindeki Küçükkuyu ziyaret edildiğinde kesinlikle çevresindeki büyüleyici doğa da keşfedilmeli. Çam ormanları ve şelalelerle kaplı Kazdağları'nda bulunan doğal güzelliklerin en çok ilgi çekenleri; Şahinderesi Kanyonu, Sarıkız Tepesi, Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleleri. 

Küçükkuyu'nun etrafında gezilebilecek tarihi köyler de bulunuyor. Geleneksel taş evleri ve taş yollarıyla bilinen Adatepe ve Yeşilyurt Köyleri'yle beraber Küçükkuyu'ya yakın mesafedeki Küçükçetmi ise şifalı kaplıcalarıyla ünlü. 

Küçükkuyu'nun önemli geçim kaynaklarından olan zeytin ve zeytinyağı ile ilgili üretim şekillerinden, süreçlerine kadar tüm detayları öğrenebileceğiniz Adatepe Zeytinyağı Müzesi de ziyaret edilebilir.Antik Yunan döneminde de önemli bir yerleşim yeri olan Küçükkuyu çevresinde görülebilecek tarihi noktalar ise muhteşem bir ada manzarasına sahip olan Zeus Altarı ve sütunların çevrelediği Assos Antik Kenti.